Z okazji Dnia Dziecka do naszej szkoły przybył pan Zbigniew Dmitroca, poeta i aktor, autor i tłumacz książek dla dzieci. W czwartkowe i  piątkowe popołudnie, pan Dmitroca wyczarował ze swej pozornie niepozornej walizeczki…

 

TEATRZYK JAK SIĘ PATRZY!

 

W teatrzyku wystąpiły leśne i domowe zwierzątka ożywiane rękoma naszych uczniów do rytmu recytowanych przez pana Zbigniewa wierszyków i wierszy. Na czas jednego utworu każdy uczeń stawał się aktorem! Był też czas na potyczki z polską ortografią, w których nasze dzieci poradziły sobie doskonale. Przy okazji recytowanego przez poetę limeryku uczniowie wspólnymi siłami napisali swój własny limeryk. Zainspirowani tym ćwiczeniem czwartoklasiści pokusili się o ułożenie własnego dzieła:

 

Koń miał dłoń jak słoń,

 

Koń założył broń,

 

A słoń uśmiechnął się doń.

 

 

Atmosfera podczas przedstawienia była bardzo radosna i entuzjastyczna, pan Dmitroca zebrał duże brawa, a jego Teatrzyk jak się patrzy bardzo podobał się uczniom. Dzień Dziecka udał się wpaniale!

 

Galeria zdjęć